Moda Street Fashion

Moda na pograniczu kultur

Moda na pograniczu kultur

Gianfranco Ferre to niedoszły architekt, który został znanym na całym świecie kreatorem mody. Zaczynał skromnie, bo od projektowania dodatków, ale jego talent sprawił, że został dyrektorem artystycznym u Christiana Diora.

Ubrania na każdą sylwetkę

Gianfranco Ferre zmarł w roku 2007, ale sygnowane jego nazwiskiem ubrania nadal są pożądane na modowym rynku. Znakiem rozpoznawczym tego projektanta były damskie koszule ze stójką. W jego eleganckich kreacjach pobrzmiewają echa wielu kultur. Inspirowały go Indie czy tradycyjne stroje noszone w krajach Dalekiego i Bliskiego Wschodu. Projekty Ferre chętnie nosiły kobiety niezależne i pewne siebie, szukające w modzie nowych rozwiązań. Velpa w swojej ofercie ma przede wszystkim damskie kurtki tej światowej marki. Proste w formie, pikowane i niezwykle lekkie kurtki to propozycja dla kobiet ceniących minimalizm i wygodę. Ich znakiem rozpoznawczym jest logo składające się z liter G i F, które znajduje się na całości kurtki. Do wyboru mamy kurtkę z delikatnym wycięciem wokół szyi lub z wysokim kołnierzem. Model oversize to kurtka idealna na mroźne zimy, przeznaczona dla kobiet o każdej sylwetce. Elastyczne ściągacze przy rękawach, łatwy do zapięcia zamek zakończony długą zawieszką z nazwą firmy, to doskonale przemyślane szczegóły.

Przemyślane rozwiązania Gianfranco Ferre

Gianfranco Ferre ma także propozycje dla mężczyzn. Pikowana kurtka z kapturem to model w sportowym stylu. Przemyślane rozwiązania są typowe dla ubrań tej marki. Produkty Gianfranco Ferre mają nie tylko dobrze wypadać na wybiegach mody, ale sprawdzać się na co dzień, nawet podczas trudnych warunków atmosferycznych. Marka ta słynie także z produkcji perfum i okularów przeciwsłonecznych. Ten słynny dom mody proponował zawsze swoim klientom wielką modę zaliczaną do haute couture, ale w sprzedaży miał też dżinsy dla osób ceniących sobie niezobowiązujące stylizacje. Jego znakiem rozpoznawczym były też wyraziste dodatki oraz geometryczne wzory.