Ameryka Moda

Amerykańska marka dla zdecydowanych

Amerykańska marka dla zdecydowanych

Blauer to odzież dla mocno stąpających po ziemi. Została założona w latach 30. ubiegłego wieku w Bostonie, aby szyć specjalistyczną odzież dla służb mundurowych – wojska, policji czy marynarki wojennej. Musiały to być ubrania bardzo solidne, mocne i chroniące przed trudnymi warunkami atmosferycznymi.

Militarny szyk dla każdego

Obecnie Blauer szyje również dla cywilów, ale nie zrezygnował z wysokiej jakości, jaka jest typowa dla jego produktów. W kolekcji Blauer są przede wszystkim ciepłe kurtki zimowe, zarówno damskie, jak i męskie. Louise Blauer, założyciel firmy, początkowo produkował także płaszcze przeciwdeszczowe i kurtki sportowe dla osób poszukujących ekskluzywnych produktów. Teraz oprócz ubrań wierzchnich ma w swoim asortymencie koszulki polo, t-shirty oraz koszule – eleganckie i w stylu militarnym. Spodnie, w tym jeansy, to także interesująca część oferty marki Blauer. W wielu swoich projektach firma przemyca elementy militarne, które są dla niej charakterystyczne, ale swoje ubrania zdobi także nowoczesnymi akcentami w postaci nadruków czy innych detali.

Blauer – kolorowa prostota

Ubrania marki Blauer charakteryzują się prostotą, ale też ciekawą kolorystyką. Dodatkową ozdobą damskich kurtek często jest kaptur obszyty futerkiem. Ciekawym rozwiązaniem stosowanym przez projektantów z Blauer jest dwukierunkowy zamek błyskawiczny, który można zapinać od góry do dołu lub odwrotnie. Wypełnione naturalnym pierzem kurtki zimowe sprawdzą się podczas największych mrozów, a ich zgodny z najnowszymi trendami design, pozwala ubrać się z klasą, a nie tylko ciepło i wygodnie. Blauer projektuje także dla mężczyzn. Męskie kurtki zimowe wyposażone w dwukierunkowy zamek, kaptur zapinany na napy oraz troczki, które pozwalają regulować szerokość dołu, to niezwykle praktyczne rozwiązania. Kurtki te sprawdzą się nie tylko na ulicy, ale też w bardziej ekstremalnych warunkach. W kolekcji są też typowo streetwearowe kurtki – lekkie, bez kaptura i dwustronne, jak również t-shirty i swetry.